6 drobností pre bábätko, ktoré by nemali chýbať vo výbavičke

Tu je zoznam niektorých vecí, ktoré mi veľmi uľahčili starostlivosť o druhé bábätko. Pri tom prvom sme sa iba učili a pomali nakupovali 🙂

1. Detské nožničky na nechty

Jedna z nevyhnutných vecí. Ani by ste neverili aké ostré pazúriky majú také novorodeniatka. A škriabu, hlavne seba a svoju hlavičku. Všetky moje deti schytali okolo druhého mesiaca šupinky na hlavičke a myslím, že tie ich svrbeli, lebo sa v tom čase mimoriadne škriabali. Mysleli by ste si, že je ich jednoduché kúpiť. Nuž, ja som kúpila naozaj dobré až na tretí pokus. Tie prvé dve objednané z internetu od známejších značiek boli také príšerne hrubé a nemotorné, že sa nedali použiť ani na strihanie papiera, nieto jemnučké nechty bábätka. Budete ich používať často a dlhé roky, navyše to nie je nijaká zábava – novorodeniatka majú reflex uchopenia, pri ktorom si sústavne zatínajú pästičky a malé deti – aspoň tie moje si veľmi neradi strihajú nechty a ziapu pritom, ako by ich človek krájal. Takže taká drobnosť ako sú detské nožničky na nechty vám ušetrí naozaj veľa stresu, ak budú výbornej kvality podľa vašich predstáv. Kúpte si ich radšej osobne, aj keby ste mali prehľadať viacero drogérií. Nuž ja som našla tie svoje v obyčajnom DM-ku. Predtým som si ich nevšimla, mávajú ich často vypredané. Vyrobené v Nemecku, z kalenej pieskovanej ocele. V ružovom a modrom prevedení.

PICT7531

PICT7529

2. Lavór

Vanička je milá vec, ale bábätko jednak netreba kúpať každý deň, jednak sa Vám nebude chcieť ťahať sa s vaničkou pri každom pokakaní. Ak máte šťastie, a to myslím vážne, tak Vám bábo bude kakať viackrát denne, alebo aspoň raz a rozhodne mu treba ten v plienke naložený zadoček umyť. Pri tuhej stolici neskôr stačí pretrieť handričkou, ale prvé mesiace pri tekutej bude asi vyžadovať riadne umytie. A tak maličký lavór na prádlo za 4-5Eur z najbližších domácich potrieb (pozrite sa, či má na spodnej strane recyklačnú značku pre polypropylén PP, číslo 5 alebo tvrdý polyetylén PE, číslo 2, a je to fajn) Vám vynikajúco poslúži na nosenie menšej dávky vody. Prípadne kľudne doň strčte dieťatku zadoček. Moje deti v ňom radi vysedávajú aj po dvoch rokoch, pred spaním nezaškodí namočiť nožičky či zadoček.

3. Látkové obrúsky

Prírodné vlhčené látkové obrúsky sú tiež veľmi užitočná vecička, na noc či na výlety, ale na denné použitie je dobrá aj obyčajná čistá teplá voda. Na každodenné pretretie zadočku potrebujete aspoň 4-5 lacnejších látkových obrúskov. A nejaké sa neskôr veľmi zídu aj na utieranie ústočiek, keď dieťatko začne papkať. Zábavné žinky v tvare zvieratiek stačí kúpiť dieťatku až keď bude vedieť sedieť vo vaničke.

ubrousky_k_navlhceni-Haipa-daipa_midsz

8026-2

Látkové obrúsky v e-shope

4. Prebaľovacia podložka

Bábätká majú zlozvyk popišať sa práve keď ich prebaľujete. Nepochopte ma zle, oni sa Vám popišajú i keď kúpite prebaľovaciu podložku, pretože ich často budete prebaľovať, keď nie je po ruke a budete lenivý ísť po ňu. Ale je to dobrá vecička na návštevu k príbuzným, ktorým nechcete pocikať pekný gauč, k lekárovi, dobrá vec na prebalenie v kočíku či niekde vonku. V lekárni Vám ponúknu zvyčajne kus PVC, na ktorý prosím zadoček dieťatka nestrkajte, a jednorázové podložky z drogérie sú síce pekné zo začiatku, ale trošku drahé na stále používanie. A látkové podložky môžete kúpiť obyčajné biele i ako deky s chutným dizajnom.

9092

061820-14-0141

Nepremokavé prebaľovacie podložky v e-shope.

5. Podbradníky

Viem, podbradník pre novorodeniatko znie divne. Ale novorodeniatka sa často poguckajú. Plienka uchráni Vás i jeho pri odgucnutí, ale predsa ho nenecháte ležať s veľkou plienkou pod bradou. Ešte s ju nahrnie na tváričku. Nuž a na toto sú skvelé obyčajné bavlnené podbradníky. Ušetria Vám množstvo prezliekania košieľok či bodyčiek. Ak majú šnúrky, useknite, aby neskončili bábu v žalúdku. Stačí priložiť, samozrejme keď začne sedieť a hemžiť sa, budú nepoužiteľné, ale na prvé mesiace na nezaplatenie. 3-4ks podbradníkov za cca 5Eur, ktoré nemusíte ani prať denne, stačí presušiť, Vám ušetrí množstvo prezliekania a prania. Hlavne, ak fľaškujete.

6. Digitálny teplomer na meranie teploty z čela

Nuž, pravda, toto nie je maličkosť, je to drahá vecička, ale veľmi užitočná. Už po prvom očkovaní budete chcieť vedieť, či dieťatko nemá horúčku, a iste je príjemnejšie prejsť mu teplomerom po čele než mu ho strkať do zadočka. A toto jeden z hodnotných darčekov, o ktorý môžete požiadať príbuzných, keď sa bábo narodí. My máme Microlife, ale iste Vám v každej lekárni dáky slušnejší odporučia. Rátajte však s 30 Eur+. Hoci v poslednom čase zlacneli, vývoj ide dopredu a sú stále bežnejšie.

Teplomer-Microlife-NC-100-bezdotykovy

One Response to 6 drobností pre bábätko, ktoré by nemali chýbať vo výbavičke

  1. Daniela píše:

    My mame presne ten isty teplomer, ak sa dobre pamatam, stal 50 Eur. V lekarni som vahala, ci kupit, ale teraz nelutujem. Nas maly strasne reval pri merani teploty a teraz ma z toho zabavu. Dokonca meria aj teplotu tekutiny. Skvely tip, skoda, ze mi ho niekto neporadil skor!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.